آسفالت

ایزوگام نوین

نوین 95 : به ماده ای که از اختلاط قیر ، شن و ماسه ساخته شده آسفالت می گویند . این ترکیب با ارزش دارای سه نوع سرد ، گرم و حفاظتی می باشد .

آسفالت

آسفالت سرد از مخلوط قیر آب شده یا محلول با سنگدانه ها در درجه حرارت محیط تولید و پخش می شود . از مزایای آسفالت سرد به امکان حمل در مسافت زیاد یا تولید در کارگاه جهت مصرف آینده اشاره کرد . کاربری اصلی آن برای روسازی جاده هایی با ترافیک سبک و نیمه سنگین می باشد . آسفالت سرد به صورت کارخانه ای و تولید در محل می توان ساخت .

آسفالت گرم در مرحله تولید قیر و سایر مصالح به صورت گرم و درجه حرارت بالا با یکدیگر مخلوط می شوند و قبل از سرد شدن باید استفاده شود . آسفات گرم از انواع توپکا ، بیندر ، قیری ، ماسه آسفالت و اسفالت متخلخل تشکیل می شود . گاهی از این نوع آسفالت به جای ایزوگام استفاده می کنند .

آسفالت حفاظتی از پخش کردن قیر در مسیرهای خاکی یا شنی و سپس پاشیدن سنگدانه یا قیر پاشی بدون سنگدانه تولید می شود ؛ از آسفالت حفاظتی برای بهسازی موقت رویه آسفالت و غیر قابل نفوذ کردن آن استفاده می گردد . اسفالت حفاظتی به چهار دسته چیپ سیلینگ ، سیلکوت ، میکروسرفیسینگ و غبارنشانی  تقسیم می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *