معرفی ایزوگام سایه بان سپهر دلیجان

ایزوگام سایه بان سپهر دلیجان

سایه بان سپهر دلیجان

شرکت عایق سایه بان سپهر دلیجان یکی از بزرگترین تولید کنندگان ایزوگام ( عایق رطوبتی ) در ایران می باشد . این شرکت در سال 1387 با هدف تولید ایزوگام های درجه یک استاندارد در شهرستان دلیجان شروع به کار نمود . محصول این شرکت توانسته است علاوه بر بازار داخلی ایران اقدام به حضور در بازارهای خارجی را نیز نماید .

 

ایزوگام سایه بان سپهر دلیجان

آشنایی با شهر دلیجان و موقعیت جغرافیایی آن

شهر دلیجان

دلیجان

شهرستان دلیجان یکی از شهرستانهای استان مرکزی است و مرکز آن شهر دلیجان است. نراق دیگر شهر آن است . شهرستان دلیجان در طول جغرافیایی ۵۰ درجه و ۱۶ دقیقه تا ۵۱ درجه و ۵ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۳ درجه و ۴۲ دقیقه تا ۳۴ درجه و ۱۸ دقیقه واقع شده شهر دلیجان به‌عنوان مرکز این شهرستان در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از سطح دریا قرار دارد این شهرستان از شمال به استان قم و از جنوب به استان اصفهان و از شرق به شهرستان کاشان و از غرب به شهرستان محلات همسایه بوده و گستردگی‌این شهرستان نزدیک به ۲۵۰۰ کیلومتر مربع می باشد و در کنار راههای پیوند دهنده چندین استان کشور است.این شهرستان در استان مرکزی از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است و همین امر زمینه را برای تغییرات اجتماعی و فرهنگی در آن شهر فراهم آورده است و بدلیل همین عوامل‌این شهرستان در حال گذر از موقعیت کنونی به وضعیت صنعتی بوده و مردم آن فرایند شهروندی را تجربه می کنند. بر اساس تقسیمات کشوری شهرستان دلیجان دارای دو شهر دلیجان و نراق و یک بخش با نام بخش مرکزی، چهار دهستان و صد آبادی دارای سکنه‌است که از این تعداد ۲۹ آبادی دارای ۲۰ خانوار و بیشتر هستند.

شهرستان دلیجان در قلمرو آب و هوایی نیمه خشک قرار دارد و مرکز آن یعنی شهر دلیجان دارای زمستانهای سرد و تابستانهای نسبتاً گرم است. متوسط بارندگی عمومی حدود ۱۰۰ میلی متر می‌باشد، که کمترین میزان بارندگی را در میان شهرستانهای استان است.

جاذبه‌های گردشگری این شهر شامل: کاروانسرای دودهک، پل شاه عباسی دودهک، غار نخجیر در جاده دلیجان به نراق، آثار تاریخی شهر نراق شامل بازار، آب انبار، مساجد، بافت تاریخی و امامزاده‌ها است. غار چال نخجیر از دیدنی‌های بسیار جالب منطقه‌است. گوشواره‌های آهکی که بر روی طاق شکل گرفته، دارای اشکال بی نظیر است. وجود هر دو مسیر آبی و خشک در این غار، امکان پیاده روی و قایق سواری را بصورت توامان فراهم کرده‌است.

در حال حاضر شهر دلیجان یکی از قطب های تولید ایزوگام در ایران می باشد . ایزوگام سایه بان سپهر دلیجان یکی از کارخانه هایی است که در این شهر قرار داد .

 

 

 

استفاده از ایزوگام بهتر است یا قیرگونی

ایزوگام یا قیرگونی ؟

ایزوگام بهتر است یا قیرگونی

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که به منظور عایق رطوبتی ساختمان باید از چه چیزی استفاده کنیم ؟

قیرگونی مناسب است یا ایزوگام ؟

زمان اجرای کدام یک سریعتر می باشد ؟

قیمت چه روشی پایین تر است ؟

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا به سوالات شما عزیزان در این باره پاسخ دهیم ؛ پس تا پایان همراه ما باشید .

امروزه در اکثر ساختمان ها برای پوشش پشت بام ها و یا حتی سرویس های بهداشتی از ایزوگام استفاده می کنند ، علت این است که این عایق یعنی ایزوگام از نظر زمان اجرا کوتاه تر از قیر گونی است ، میزان به اصطلاح کثیف کاری قیرگونی به مراتب بیش از ایزوگام خواهد بود . از نظر هزینه اجرای پروژه اگر بخواهیم یک ایزوگام با کیفیت برای مثال ایزوگام سایه بان سپهر دلیجان را با قیرگونی مقایسه کنیم تقریبا برابر است ( البته ایزوگام با کیفیت و گرنه ایزوگام های نازک و بی کیفیت قیمت اجرایشان از قیرگونی پایین تر است ) .

معمولا در ساختمان ها نوساز که در مراحل نهایی هستند برای عایق بندی سرویس بهداشتی و حمام از قیرگونی استفاده می شود اما اگر ساختمانی سال ها از ساختش گذشته باشد مناسب است که از ایزوگام استفاده شود .

از نظر اجرت نصب هم می توان گفت نصب ایزوگام مقرون به صرفه تر می باشد .

 

 

 

آموزش تصویری نصب ایزوگام و اجرای ایزوگام به صورت کلی

آموزش نصب ایزوگام

آموزش تصویری نصب ایزوگام

 وسایل مورد نیاز :

1 - ایزوگام به متراژ مورد نظر

2 - مشعل گازی

3 - شلنگ گاز نسوز

4 - کپسول گاز

5 - پوتین و چکمه مقام در برابر ضربه و حرارات

6 - کارتک فولادی دسته بلند

7 - دستکش کار ضخیم

8 - ماسک دهان و بینی

9 - لباس کار

زمان اجرای ایزوگام :

مناسبترین زمان برای نصب ایزوگام روزهای آفتابی است و روزهایی که می دانید در آنر روز بارندگی وجود ندارد .

مرحله پیش نصب ایزوگام :

به منظور نصب ایزوگام به صورت مناسب ، باید قبل از شروع به کار حتما محل پروژه را جارو کرده و گرد ، غبار ، سنگ ریزه و آشغال های موجود بر روی سطح را به طور کامل تمیز نمایید . بهتر است در صورت امکان 24 ساعت قبل محل را مورد شستشو قرار دهید تا کاملا پاک شود و تا زمان اجرا نیز خشک شود . خشک بودن سطح قبل از اجرا بسیار مهم است .

اگر در پشت بام کولرهای آبی ، کولرهای گازی ، آنتن و هر اشیاء اضافه ای وجود دارد آنها را قبل از اجرا جمع آوری نمایید.

شیب بندی پشت بام :

اگر پشت بام را می خواهید ایزوگام نمایید حتما مطمئن شوید که شیب بندی حالت خود را از دست نداده باشد که اگر غیز از این باشد باید ابتدا این مشکل را برطرف نمود .

شروع کار ایزوگام :

نصب ایزوگام و فروش ایزوگام

برای شروع ایزوگام مانند همه کارهای ساختمانی اول ایمنی را رعایت نمایید ؛ به این دلیل ابتدا لباس کار خود را بپوشید ، کفش و پوتین ایمن در برابر شعله را به پا کنید ، دستکش کار را به دست نمایید و برای جلوگیری از ورود گازهای سمی ناشی از ذوب ایزوگام ماسک بر روی دهان خود قرار دهید .

سپس یک رول ایزوگام بردارید و از یکی از گوشه های کار آغاز نمایید . اول سر رول را با حرارت مشعل خود آب کرده و بر روی سطح نصب کنید سپس خود روی آن ایستاده و با پای راست رول ایزوگام راه همزمان با دادن شعله به سمت جلو باز کنید ؛ در این مرحله اصلا عجله نکنید چرا که اگر ایزوگام به خوب آب نشود چسبندگی آن کم خواهد بود ؛ از طرف دیگر اگر بیش از حد حرارت دهید ایزوگام کامل می سوزد . بعد از نصب رول اول رول دوم را طوری در کنار آن پهن نمایید که حداقل 5 سانتی متر و حداکثر 10 سانتی متر بر روی هم قرار گیرند و برای اتصال مرز دو رول از کارتک فولادی استفاده کنید . کار این کارتک این است که مرز مشترک دو رول را همسطح می نماید . به همین شکل تا انتها ادامه دهید .

کنج های محل اجرا ، اطراف دودکش ها ، روی کانال های کولر از نقاطی هستند که حتما باید ایزوگام شوند .

بعد از نصب ایزوگام :

بهتر است تا 12 ساعت بعد نصب از راه رفتن و شستن سطح اجتناب نمایید .